Vaš pravni kompas 

  • Izlazak maticara na teren za vjencanje

  • Statusna pitanja, razvodi, alimentacije, roditeljsko pravo, skrbništvo nad mldb djecom, imovinska pitanja u braku itd.
Statusna pitanja, razvodi, alimentacije, roditeljsko pravo, skrbništvo nad mldb djecom, imovinska pitanja u braku itd.
 #1524  by NihadaMuj
 
Dobar dan. Planirala sam se vjencati 9.8.2020.godine (nedjelja u 19 i 30). Po predavanju papira za zakazivanje maticar nam je rekao da su oni samoinicijativno odlucili da na izlaze vikendom niti u maticni ured niti na teren jer nisu dovoljno placeni. Samim tim, to sto nece da izadju donekle i razumijem zbog epidemioloske situacije, iako smo sve uradili i pripremili po mjerama kriznog staba, ili se ne mogu vjencati taj dan, sto mi remeti sve kako je planirano i ugovoreno. Molim za savjet kako postupiti i prostupiti. Napisala sam zahtjev pozivajuci se na porodicni zakon gdje je maticar duzan izaci na teren bez obzira da li mladenci imaju opravdan razlog. Ima li smisla ulagati zalbu i cekati da odbiju, jer su rekli da podnesemo zahtjev oni ce svakako odbiti iako nemaju pravilnika, odluke niti zakona na koji se mogu osloniti da bi nas odbili.
Unaprijed hvala.

O nama

Forum Pravo BiH je pokrenut sa ciljem poticanja i poboljšanja komunikacije unutar pravne struke

Pravo BiH

Responzivni forum