Vaš pravni kompas 

  • Brisanje kazne iz evidencije/sudsko odlucivanje

  • Prekršaji manji i veći Prometna pitanja i nezgode u Bosni i Hercegovini
Prekršaji manji i veći Prometna pitanja i nezgode u Bosni i Hercegovini
 #1606  by Kenan12345
 
Postovanje.
01.05.2020. me je zaustavio policijski sluzbenik radi rutinske kontrole zbog krsenja izolacija u tom periodu i legitimisao a pri tome zelim navesti da sam imao uredno stavljenu masku i rukavice kako propisuju epidemioloske mjere. Nakon provjere je rekao da je sve u redu i zahvalio se.
Sve je bilo u redu do 7. februara kada sam trebao registrovati automobil i to nije bilo moguce jer kako pise u registru imam 500 KM kazne i 20 KM takse. Otisao sam u policiju i pitao zasto nalog nije stigao i pokazano mi je da na koverti pise "odselio sa adrese" iako nisam. I sada sam na toj adresi. Predao sam na sud sa svim dokazima i ostalim, predan je i zahtjev za vracanje u prijasnje stanje i predmet je nakon nekog vremena primljen i uzet u razmatranje.
Kako mi je rekla nekolicina pravnika, predmet kada je uzet u razmatranje, treba biti obrisana novcana kazna iz evidencije do odluke suda. Ali 10 dana kasnije kazna i dalje stoji i nemam mogucnosti da registrujem automobil koji mi je prijeko potreban.
Zamolio bih za pomoc, ako znate sta mi je ciniti, jer ja vise stvarno ne znam :(

O nama

Forum Pravo BiH je pokrenut sa ciljem poticanja i poboljšanja komunikacije unutar pravne struke

Pravo BiH

Responzivni forum